1954 yılında bir ayakkabı mağazası olarak faaliyete başlayan Özkan Kundura, geçen yıllar içerisinde Türk ayakkabı sektöründe askeri, polis ve iş güvenliği ayakkabıları üretiminde en büyük üreticilerden biri haline gelmiştir.

1978 yılında başlayan üretim 1995 yılında 13.000m2 kapalı alana sahip dev bir üretim tesisine dönüşmüştür. Makine, ekipman ve robot teknolojisine yaptığımız yatırım sonucu senelik üretim kapasitesi 1.600.000 çifte ulaşmıştır. Firmamız hazır taban, tek ve çift renk kauçuk enjeksiyon, TPU/PU veya poliüretan çift yoğunluklu enjeksiyon ve goodyear welt üretim şekillerini yapma yeterliliğine sahiptir. Bunların yanı sıra 2004 yılı sonundan itibaren GORE-TEX® lisanslı askeri soğuk iklim botları üretimine başlamıştır.

 

Teknoloji yatırımlarının yanında firmamız üretim ve sistem kalitesi üzerinde hassasiyetle durmaktadır. Firma bünyesinde kurulu bulunan kalite laboratuarlarında EN ISO 20345 koruyucu ayakkabı standart testlerinin tamamı ve bunun haricinde askeri kullanıma yönelik kimyasal, fiziksel ve fonksiyon testleri yapılabilmektedir.Amacımız askeri ve güvenlik ayakkabılarında uzmanlaşmış bir firma olarak, Türk pazarındaki saygın yerimizi korumak ürünlerimizi ve kalitemizi uluslar arası pazarlara sunmaktır.